RadioVaticana.cz

Neláska je prvním krokem k vraždě

Vatikán. Papež František pokračoval při dnešní generální audienci v cyklu promluv věnovaných dekalogu. Katechezi uvedl úryvek z 5. kapitoly Matoušova evangelia (5,21-24), kde Ježíš ostrými slovy klade na stejnou rovinu s vraždou také hněv, urážky a zatracování bratra. Svatý otec poukázal na to, že žádný lidský mravní či právní kodex není takto přísný, a vyložil Ježíšova slova.

O třech stupních chudoby

Vatikán. Papež František se v dnešní ranní homilii zaměřil na trojici způsobů, jak v křesťanském životě prožívat chudobu, a zároveň opětovně připomenul, že také dnes je mnoho křesťanů pronásledováno kvůli evangeliu.
Uveřejněno:  18.10.2018 | 0:00

Františkova mariánská víra: „V Medžugorje je milost, ale chybí rozlišování...“

Itálie. Na pultech italských knihkupectví se dnes objevil další knižní rozhovor s papežem Františkem, tentokrát o jeho vztahu k Panně Marii. Pod názvem „Je to má matka“ a podtitulem „Setkávání s Marií“ (È mia madre, Incontri con Maria, Cittá Nuova) jej vydává nakladatelství Díla Mariina, tedy Hnutí fokoláre. Více než třísetstránkový svazek je výsledkem konverzace, která se odehrála již před pěti lety v Domě svaté Marty (krátce po Vánocích roku 2013) a při níž kladl otázky odborník navýsost povolaný, brazilský mariolog o. Alexandre Awi Mello...

Papež přijal jihokorejského prezidenta Mun Če-ina

Vatikán. Papež František přijal na audienci jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. V oficiálním tiskovém prohlášení Svatý stolec nezmiňuje pozvání k návštěvě Severní Koreji, které měl prezident jižní části poloostrova předat papeži Františkovi. Vyslovuje však podporu veškerým iniciativám vedoucím k překonání napětí na Korejském poloostrově.

Papež František soukromě přijal vrchního imáma Al-Azhar

Vatikán. Tiskové středisko Svatého stolce v úterý večer potvrdilo, že papeže Františka navštívil soukromě prof. Ahmad Muhammad Al-Tajíb, vrchní imám káhirské mešity a univerzity Al-Azhar. Nejvyšší představitel tohoto prestižního sunnitského akademického centra strávil několik dní v Itálii, kde se v Boloni účastnil mezináboženského setkání organizovaného komunitou Sant´Egidio.

Otec Daniel Ange: Mladí od nás chtějí evangelium v celé radikálnosti

Vatikán. Nejlepšími evangelizátory mladých lidí jsou jejich vrstevníci, kteří se je nesnaží o ničem přesvědčit, ale dělí se s nimi o své štěstí – říká o. Daniel Ange, zakladatel mezinárodních škol evangelizace Mladí a Světlo. V těchto dnech se setkal s účastníky biskupské synody a vybídl je, aby se v synodní aule zabývali tématem evangelizačních škol.

Milion dětí se modlí růženec – tentokrát za Asii Bibi

Manžel nespravedlivě vězněné ženy a jedna z jejích dcer Eisham navštívili v těchto dnech sídlo Papežské nadace Pomoc trpící církvi ve Velké Británii. Eisham přité příležitosti vyzvala k modlitbě za svou matku. „Nyní potřebuje všechny vaše modlitby,“ apelovala devatenáctiletá dívka.

Mše za mír na Korejském poloostrově za přítomnosti prezidenta Mun Če-ina

Vatikán. Včera v podvečer předsedal kardinál státní sekretář Pietro Parolin „Mši za mír“ na Korejském poloostrově, za účasti jihokorejského prezidenta Mun Če-ina. Ten se dnes v poledne setká s papežem Františkem, aby mu tlumočil pozvání severokorejského vůdce Kim Čong-una na návštěvu do této země, notoricky figurující na prvních místech mezi diktaturami a zeměmi s nulovou náboženskou svobodou.

Uveřejněno:  18.10.2018 | 0:00

Rádio Maria otevírá nová studia na světových periferiích

Vatikán. Středeční generální audience na Svatopetrském náměstí se účastnilo 85 delegací ze 73 zemí, kde vysílá Rádio Maria. Více než tři sta ředitelů, kněží místních církví, a dobrovolníků tak chtělo vyjádřit svou lásku a věrnost církvi a Svatému otci. Pouť do Říma vykonali v rámci organizačního setkání, která se koná každé tři roky.