RadioVaticana.cz

Vyprávějte dětem o víře, žádá papež rodiče v novém dětském katechismu

Vatikán. “Milí rodiče, svěřuji vám dětský katechismus YOUCAT for KIDS. Ať vás nikdy neunaví kladení otázek a vyprávění o víře”. Těmito slovy vysílá papež František do světa nový ediční počin Rakouské biskupské konference. Katechismus pro děti a rodiče ze žluté “youcatové” řady se dostal na pulty německých knihkupectví na začátku srpna; oficiální prezentace se ovšem dočká až v příštím týdnu...
Uveřejněno:  17.8.2018 | 0:00

YOUCAT nyní také pro rodiny

Rakousko. YOUCAT for KIDS, mladší bratr žlutého Katechismu katolické církve pro mladé (YOUCAT), který 1. srpna vyšel v německém vydání, se přístupným jazykem obrací k dětem ve věku od osmi do dvanácti let. Na necelých dvou set padesáti stranách v již zavedeném stylu otázek a odpovědí zpřístupňuje základní pravdy katolické víry, přičemž rodičům v postranním sloupci nabízí ke konzultaci další literaturu jako podklad k rodinným rozhovorům o víře.
Uveřejněno:  17.8.2018 | 0:00

Vatikánské tiskové prohlášení ke zprávě prokuratury v Pensylvánii

Vatikán. Tiskové středisko Svatého stolce vydalo ve čtvrtek (16.8.) prohlášení reagující na úřední zprávu o sexuálních deliktech ve státu Pensylvánie, vydanou tamní Velkou porotou, což je úřad odpovídající našemu nejvyššímu státnímu zastupitelství.

Biskupové USA žádají Vatikán o apoštolskou vizitaci

USA. Předseda Biskupské konference USA, kardinál Daniel DiNardo, vydal rovněž prohlášení ke zprávě Velké poroty v Pensylvánii. „Stojíme před duchovní krizí, která vyžaduje nejen duchovní konverzi, ale také praktické změny, aby se zamezilo opakování hříchů a minulých selhání, jež cituje zmíněná zpráva.“