RadioVaticana.cz

P. Bonaventura: Jako františkána mě zahanbuje prostota bratří v Taizé

Taizé. V minulém týdnu hostila ekumenická komunita bratří v Taizé tzv. Kapitulu františkánských bratří „under 10“. Jde o formační iniciativu určenou těm následovníkům sv. Františka, od jejichž slavných slibů uplynulo méně než 10 let. Za Českou republiku se jí účastnil otec Bonaventura Čapek, farní vikář kostela P. Marie Sněžné v Praze. Pro náš rozhlas vysvětlil, co je cílem tohoto mezinárodního františkánského setkání…

Uveřejněno:  19.9.2019 | 0:00

Moudrost srdce spočívá v propojení postojů Marie a Marty

Vatikán. Příběh o Ježíšově návštěvě v domě Marie a Marty říká každému z nás: “Nenech se převálcovat tím, co musíš dělat, ale nejprve poslouchej Pánův hlas, abys dobře vykonával úkoly, které ti život přidělil.” Když totiž přichází Pán navštívit náš život a my ho začínáme poslouchat, rozplývají se mračna, pochybnosti mizí a přenechávají místo pravdě, strachy ustupují pokoji a nejrůznější životní situace se usazují na správné místo. Když Pán přichází, urovnává vždycky věci také v nás – zdůraznil papež František v promluvě před modlitbou Anděl Páně.

Uveřejněno:  21.7.2019 | 0:00