Kam s oblečením?

Máte nějaké použité oblečení, rádi byste jej darovali na dobročinné účely a nevíte jak na to?
Můžete jej dát do speciálních sběrných kontejnerů Diakonie Broumov (umístění některých je uvedeno níže) nebo se můžete přímo spojit se střediskem Diakonie a dohodnout si předání oblečení v některém ze středisek, jejichž adresy jsou uvedeny níže, což doporučujeme více než použití kontejneru.

Poznámka: naše Farní charita NEMÁ prostory pro uskladnění oblečení nebo jiných věcných darů a proto je NEPŘIJÍMÁ. Děkujeme za pochopení.

Sběrná a výdejní místa pro použité ošacení - Diakonie Broumov

Kontaktní střediska humanitární, sociální pomoci v Praze:
(příjem a výdej ošacení)

Praha 6 - Střešovice, Za Hládkovem 4, tel.: 233 355 444, Po – Pá 13-18 hod

Praha 9 - Černý Most, Doležalova 1021, tel.: 281 911 943, Po - Pá 10-17 hod, první sobota v měsíci 10-14 hod

Praha 10 - Vršovice, Taškentská 1413, tel.: 272 734 123, Po – Pá 12:30-17:30 hod

Další sběrná místa

Arcidiecézní charita v Karlíně - Charitní šatník - tel. 222 313 740, 224 815 995 (8-16:30), Pernerova 20, Praha 8,
Pro osoby v nouzi, mezi nimiž jsou zejména lidé bez přístřeší, rodiny a matky s dětmi v tísni, potřebujeme zejména oblečení pro dané roční období:
- kraťasy dámské i pánské, - mikiny, trika s dlouhým i krátkým rukávem, košile (ne společenské), svetry, - spodní prádlo (ponožky, slipy, kalhotky, podprsenky, spodky, tílka, teplá trika), - kalhoty džínové, manšestrové, případně plátěné, ne společenské, - boty na denní nošení (tenisky, sandále, pantofle).
Oblečení přijímáme vyprané a vyžehlené. Prosíme o doručení do Pernerovy ulice 20 v Praze-Karlíně. Recepce je otevřena nepřetržitě, 24 hodin denně. Větší množství oblečení přijímáme po předchozí dohodě.

Charitní šatník - Farní charita Stodůlky - tel. 733 108 816 (příjem pondělí 17-18:30), Přecechtělova 2243, Praha 5 - Velká Ohrada, pokud chcete oblečení darovat, pak je třeba, aby oblečení a obuv bylo čisté, nepoškozené, nositelné a sezónní.

Armáda Spásy - tel. 251 106 420, 773 798 906

Sběrné kontejnery na použité ošacení v Praze

Praha 4 - Bítovská 1/1246 - základní  škola, Družstevní ochoz 1308/5 - mateřská škola, Durychova ul. – ve Sběrném dvoře, Hlavní - u nákupního střediska Albert, Hurbanova 1285 - Dětské integrační centrum, Chodovská ul. – u nákupního střediska Kaufland, Jankovská ul. – u hřbitova, Jílovská - u autobusové stanice Jílovská, Kotorská ul. - u Kulturního střediska Arkády Pankrác, Nedvědovo náměstí – u vodárny, Novodvorská ul. – u nákupního střediska Albert, Ohradní 1367 - mateřská škola, ulice Pod Lysinami, Štúrova - u nákupního střediska Lidl, Libušská ul. - v areálu Městské části Praha 4-Libuš

Praha 5 - IKEA Zličín – kontejner stojí na parkovištích před nákupním střediskem IKEA Zličín, Musílkova ul. – vjezd z Plzeňské ulice, na Smíchově, Weberova 299/33 - mateřská škola, Náměstí Omladiny - u otočky autobusu vedle kontejnerů na tříděný odpad - Praha 5 – Velká Chuchle, Smíchovská – u zastávky MHD – prostranství před hřbitovem - Praha 5 – Řeporyje, ulice Tělovýchovná - u železničního přejezdu - Praha 5 – Řeporyje

Praha 6 – Lysolaje - na rohu ulic Starodvorská a Žákovská – u kontejnerů na tříděný odpad

Praha 9 - mezi ul. Jabloneckou a Mimoňskou ul., Sokolovská ul. – u polikliniky, na parkovišti před vchodem obchodního domu IKEA, před Poliklinikou Prosek, Veltruská ul. - poblíž hlavní ulice Vysočanská u pošty.

Praha 10 - Černokostelecká ul. – před prodejnou Albert, Kubánské náměstí – vedle telefonních budek u domu č.27, Nad Vodovodem 460/81 - EKO Gymnázium, Počernická ul., Rubensova ul. – před domem č.2, Starostrašnická ul. – u stanice metra Strašnická, Topolová ul. – u nákupního střediska Cíl (Billa)