Svatá Hora - Aktuality

Zemřel P. Stanislav Muzikář, CSsR

Včera ve večerních hodinách zemřel P. Stanislav Muzikář, svatohorský redemptorista.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 1:00

Hledáme kuchaře

Hledáme k možnému okamžitému nástupu vedoucího kuchaře/ku.Více informací při osobní schůzce. Letáček s kontaktem zde.
Uveřejněno:  4.10.2018 | 2:00

KATECHEZE A VÝUKA NÁBOŽENSTVÍ PRO DĚTI NA SVATÉ HOŘE v novém školním roce

Pro zájemce o výuku je již znám rozvrh vyučování podle stáří dětí:
Uveřejněno:  17.9.2018 | 2:00

Svatohorská káva - rozšířili jsme sortiment prodejny o kávu!

Nově Vám nabízíme dva druhy kávy:
Uveřejněno:  26.7.2018 | 2:00

Vyšla nová publikace o požáru Svaté Hory před 40 lety!

Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie Příbram – Svatá Hora právě vydala za finanční podpory města Příbram publikaci Požár Svaté Hory 27. 4. 1978 a její rekonstrukce. Knížka o 80 stránkách vychází z textů a fotografií připravených pro stejnojmennou výstavu, která se koná do konce tohoto roku na Svaté Hoře.
Uveřejněno:  4.7.2018 | 2:00

Varhany rostou

Stavba velkých varhan na kůru svatohorské baziliky opět postoupila a pohled na západní stěnu chrámu již dává tušit krásu nového nástroje. V následujících týdnech - po kompletaci vzduchového zásobování nástroje - již by měly zaznít první píšťaly.
Uveřejněno:  15.6.2018 | 2:00

Výstava s názvem Požár Svaté Hory 27. 4. 1978 a její rekonstrukce

Dne 27. dubna 2018 uplyne čtyřicet let od rozsáhlého požáru, který na Svaté Hoře vypukl roku 1978. Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře připravila ve spolupráci se Státním okresním archivem Příbram a Městem Příbram bohatý program a výstavu k připomenutí této tragické události. Plakátek naleznete zde.
Uveřejněno:  11.6.2018 | 2:00

Unikátní koncert

Zveme vás na unikátní koncert loni novodbě premiérované Missy solemnis P. C. Vogela, která zazní ve svatohorské bazilice v rámci letošní slavnosti Korunovace v provedení Kolegia pro duchovní hudbu Klatovy.
Uveřejněno:  31.5.2018 | 2:00

Instalace velkých varhan započata !

V pondělí 7. května 2018 byla ve svatohorské bazilice zahájena instalace nových velkých varhan z dílny varhanáře Vladimíra Šlajcha z Borovan u Českých Budějovic. Instalace začala stavbou pedálových strojů v lodžiích nad bočními kaplemi baziliky. Po malé přestávce bude pokračovat instalací samotného velkého varhanního stroje na kůru baziliky.
Uveřejněno:  8.5.2018 | 2:00

Korunovace 2018 – Hlavní pouť české církevní provincie

Římskokatolická farnost u kostela Nanebevzetí P. Marie na Svaté Hoře a Arcibiskupství pražské ve spolupráci s městem Příbram vás zvou na 286. výročí korunovace milostné sošky P. Marie Svatohorské ve dnech 9. a 10. června 2018, které bude slaveno současně jako Hlavní pouť české církevní provincie.
Uveřejněno:  4.4.2018 | 2:00