Nabozenstvi

Zamyšlení Leo Pavláta: Desatero je symbolem Svátku týdnů Šavuot

Se včerejším soumrakem začal podle židovského kalendáře dvoudenní Svátek týdnů, hebrejsky Šavuot.
Uveřejněno:  20.5.2018 | 19:50

Historie židovských spolků pokračuje

Představíme Sportovní klub Maccabi z Olomouce. Budeme mluvit o Desateru, které je symbolem Svátku týdnů Šavuot. Tématem bude i vnitropolitická situace dnešního Izraele.
Uveřejněno:  20.5.2018 | 19:45

Zamyšlení Leo Pavláta: Den Jeruzaléma připomíná dávnou židovskou historii města

Na dnešní den připadá podle židovského kalendáře Jom Jerušalajim neboli Den Jeruzaléma.
Uveřejněno:  13.5.2018 | 19:50

Den Jeruzaléma

Budeme mluvit s Davidem Maxou o tom, jak se připravuje na práci rabína. Den Jeruzaléma připomíná dávnou židovskou historii města a připadá právě na dnešek. A ohlédneme se také za veletrhem Svět knihy, který byl letos věnován izraelské literatuře.
Uveřejněno:  13.5.2018 | 19:45

Vyvedla je z pekla

Seminář Mechanchim o smysluplném vyučování o Izraeli inspiroval lektory uvnitř židovské komunity. 70. výročí vzniku státu Izrael: jaké je jeho současné mezinárodní postavení? A připomeneme také 10 let od úmrtí Ireny Sendlerové, která zachránila dva a půl tisíce dětí z varšavského ghetta.
Uveřejněno:  6.5.2018 | 19:45

Zamyšlení Leo Pavláta: Golda Meir - vůdčí politička moderních dějin Izraele

Tento týden uplyne 120 let od narození Goldy Meir. Političky, která zůstává v paměti nejen Izraele.
Uveřejněno:  29.4.2018 | 19:50

Co dělá Terezínská iniciativa?

Představíme sdružení Terezínská iniciativa, které pořádá besedy s pamětníky šoa a zájezdy českých škol do Památníku Terezín a také pečuje o přeživší. Vzpomeneme na vůdčí političku moderních dějin Goldu Meier. A řekneme si také, proč Československo podporovalo vznik židovského státu.
Uveřejněno:  29.4.2018 | 19:45

Byla s Egonem Hostovským legrace?

Praha bude hostit setkání zástupců progresivního judaismu z Evropské unie. Postava novináře a spisovatele Theodora Herzla. A od narození spisovatele Egona Hostovského uplyne 110 let.
Uveřejněno:  22.4.2018 | 19:45

Pochod proti antisemitismu

V Praze proběhne pochod proti antisemitismu. Izrael slaví sedmdesátiny. V jaké je kondici? A připomeneme vynikajícího českého dirigenta židovského původu Karla Ančerla.
Uveřejněno:  15.4.2018 | 19:45

Bohoslužba Bratrské jednoty baptistů z modlitebny v Aši

Bohoslužba Bratrské jednoty baptistů z modlitebny v Aši. Káže kazatel Alois Boháček.
Uveřejněno:  15.4.2018 | 9:00