Nabozenstvi

První ročník Festivalu izraelského filmu Kolnoa uvede dvanáct filmů

Kolnoa je název Festivalu izraelského filmu, který se poprvé v historii uskuteční v Praze – a to už od tohoto čtvrtka do neděle. Vydat se na něj můžete do Vršovic do Kina Pilotů, kde se všechny filmy budou promítat s českými a anglickými titulky.
Uveřejněno:  15.10.2017 | 19:45

První přehlídka izraelských filmů

Festival izraelského filmu Kolnoa i snímky, které se budou v Česku promítat vůbec poprvé. Nobelovu cenu získali dva Židé, vědci ze Spojených států. Margit Meissnerová říká mladší generaci, co se ve světě může stát, když budeme přihlížet bezpráví.
Uveřejněno:  15.10.2017 | 19:45

Bohoslužba Církve československé husitské ze Sboru kněze Ambrože v Hradci Králové. Liturgii sloužil královéhradecký biskup Pavel Pechanec.
Uveřejněno:  15.10.2017 | 9:00

Zamyšlení Leo Pavláta: rostlinná symbolika svátku Sukot

Ještě do středy večer trvá letos Svátek stanů zvaný hebrejsky Sukot. Jeho zvláštností je modlitba, při níž Židé žehnají do všech stran svazkem čtyř rostlin. Jedna z nich si zaslouží zvláštní pozornost.
Uveřejněno:  8.10.2017 | 19:45

Franc Kafka na venkově

Prožil významnou část života na venkově, zotavoval se zde z tuberkulózy a snad našel inspiraci pro Zámek. A Svátek stanů.
Uveřejněno:  1.1.1970 | 1:00

Bohoslužba Římskokatolické církve z kostela sv. Mořice v Olomouci

Bohoslužba Římskokatolické církve z kostela sv. Mořice v Olomouci. Celebruje Mons. František Hanáček.
Uveřejněno:  8.10.2017 | 9:00

Den smíření

Od pátečního večera do soboty Židé slavili Den smíření – Jom kipur. Proč jsou němečtí Židé znepokojeni výsledky voleb? V 90 letech zemřela první dáma cembala Zuzana Růžičková.
Uveřejněno:  1.1.1970 | 1:00

Bohoslužba Apoštolské církve z modlitebny v Praze - Štěrboholích

Bohoslužba Apoštolské církve z modlitebny v Praze - Štěrboholích. Káže kazatel Pavel Knob.
Uveřejněno:  1.10.2017 | 9:00

Zamyšlení Leo Pavláta: Gedaljův půst s aktuálním obsahem

Ve středu Židé letos slavili svůj Nový rok, avšak krátce po něm, letos právě v dnešní den, přichází postní den na počest Gedalji ben Achikama.
Uveřejněno:  24.9.2017 | 19:45

Rok autora univerzálního jazyka

Letošní rytířka péče o památky. Kdo byl Gedalja a proč kvůli němu Židé nejedí? Nejúspěšnější umělý jazyk, připomínáme si autora esperanta.
Uveřejněno:  24.9.2017 | 19:45