Radio Proglas - RSS článků

Pořad Jak se vám líbí –  témata do 15. prosince 2018

V pořadu Jak se vám líbí si k mikrofonu pozveme zpěváka Davida Stypku, plzeňskou skupinou Poitín nebo slovenského cimbalistu Ľubomíra Gašpara. Těšit se můžete také na rozhovor s bluesovým muzikantem Matějem Ptaszkem, který se do Česka vrátil po třech letech strávených v Jižní Americe. A jeden mezigenerační hudební projekt nám představí slovenský hudebník a divadelník Ľubomír Burgr.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 22:38

Parabible: místo Betléma Beroun, místo farizeů faráři

Převyprávěnou Bibli, v níž se Ježíš nenarodí v Betlémě, ale v Berouně, místo pastýřů jsou popeláři a místo farizejů faráři, napsal evangelikální teolog a kazatel Alexandr Flek. Knihu s názvem Parabible publikoval na sociálních sítích. Ohlasy ho přiměly vydat ji i v tištěné podobě.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 16:49

Pardubický kraj připravuje systém propojující zdravotnická zařízení

Pardubický kraj připravuje nový informační systém eHealth, který propojí jeho zdravotnická zařízení. "Máme pod sebou jedenáct zdravotnických organizací a snažíme se je propojovat a přimět ke spolupráci, aby se využilo jejich synergie a informací," řekl krajský radní pro zdravotnictví Ladislav Valtr (ODS).
Uveřejněno:  20.11.2018 | 15:08

Střelické skautky pořádáním blešáku vybírají na stavbu nové klubovny

Již tradiční se stala akce střelických skautek Předvánoční blešák. Tentokrát se koná tuto sobotu 24. listopadu od 14 hodin v sále obecního úřadu ve Střelicích. Lidé si zde opět budou moci zakoupit něco pěkného, nabídnout si pohoštění a poslechnout živou hudbu.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 12:38

Ve Vatikánu vystavují díla ruských malířských mistrů

Ve vatikánských muzeích dnes začíná další z výstav, která navazuje na rusko-vatikánskou kulturní výměnu zahájenou v návaznosti na první setkání papeže Františka s prezidentem Vladimirem Putinem před pěti lety.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 11:10

Musica Pura 2018

Už jen pár dní dělí příznivce od zahájení 4. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Musica Pura, který se koná od 29. listopadu do 2. prosince v Ostravě. Čtyřdenní svátek virtuózních instrumentálních i pěveckých kreací inspirovaných lidovou hudbou přináší opět po roce pestrobarevnou paletu žánrů z různých koutů Evropy. Folklorní okénko nabídne ve středu 21. listopadu nahrávky z minulých ročníků festivalu i pozvání na koncerty jeho letošního ročníku. Poslouchejte v 16.55.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 10:39

Keňští biskupové se rozloučili s nunciem, jenž míří do Prahy

„Chceme vás ujistit, že dostáváte skvělého nuncia. Dobře se o něj postarejte,“ vzkázal do České republiky předseda keňské katolické biskupské konference Philip Anyolo. Pozítří dorazí do Prahy nový vatikánský velvyslanec Charles Daniel Balvo, který dosud působil právě ve východní Africe, vedle Keni také v Jižním Súdánu.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 8:20

Očekávané události úterka 20. listopadu

Přinášíme výběr událostí očekávaných v úterý 20. listopadu 2018.
Uveřejněno:  20.11.2018 | 5:51

Progres 2 – soutěž o nové album Tulák po hvězdách

Brněnská rocková skupina Progres 2 vydala po neuvěřitelných 30 letech nové řadové album Tulák po hvězdách. Soutěžit o ně můžete do čtvrtka 6. prosince 2018.
Uveřejněno:  19.11.2018 | 23:49

Státy EU vyzvaly Pákistán k dodržování náboženské svobody

Ministři zahraničí zemí Evropské unie při dnešním jednání v Bruselu schválili prohlášení o vzájemných vztazích s Pákistánem. Za základ evropské angažovanosti v této asijské zemi pokládají ochranu lidských práv – dokument výslovně zmiňuje náboženskou svobodu, postavení menšin, žen a dětí a poukazuje na zneužívání pákistánského zákona o rouhání proti islámu.
Uveřejněno:  19.11.2018 | 19:19

Z Afriky: Násilí v SAR, nový biskup v Kigali, opravená katedrála v Káhiře

Ze Středoafrické republiky, Rwandy a Egypta jsou následující zprávy připravené ze zahraničních agentur.
Uveřejněno:  19.11.2018 | 17:32

Díl cyklu Církev za oponou si odnesl hlavní cenu Festivalu dobrých zpráv

Vyhodnocení soutěžního festivalu vysílala TV Noe tuto sobotu večer. Hlavní cenu poroty získat režisér Jonáš Vacek a jeho tým. Divákům se nejvíc líbil snímek Modlitba ve skle.
Uveřejněno:  19.11.2018 | 10:35

Programové tipy (19.–25. 11. 2018)

V týdnu od 19. do 25. listopadu vysíláme například premiérové třídílné Čtení na pokračování Velezrada pro TGM a rozhovor s moderátorem Proglasu Radkem Habáněm o jeho nové knize Hádej, kdo se vrátil.
Uveřejněno:  19.11.2018 | 9:56

Hudební Noční linka

Noční linku v pondělí před svátkem patronky hudebníků svaté Cecílie strávíte s hudební redaktorkou Klárou Beránkovou.
Uveřejněno:  19.11.2018 | 7:07

Čtvero ohlédnutí za Schubertem

190 let uplyne v pondělí 19. listopadu 2018 ode dne, kdy zemřel Franz Schubert.
Uveřejněno:  19.11.2018 | 7:00